Lista szkoleń
Szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i obsługi AED
Termin
00.05.2025
9:00
szkolenia stacjonarne
Po pozytywnym zdaniu egzaminu wewnętrznego zostanie wydane zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne z § 16 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 652).
Podstawowe informacje
Pracodawca ma obowiązek wyznaczenia pracowników odpowiedzialnych za udzielanie pierwszej pomocy oraz zapewnienie ich przeszkolenia zgodnie z wytycznymi zawartymi w Ustawie z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy (T.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1465; zm.: Dz. U. z 2024 r. poz. 878 i poz. 1222).
Podstawowa tematyka dotyczy:- skutecznego wzywania pomocy i oceny poszkodowanego
- zasad udzielania pierwszej pomocy przy złamaniach, ran ciętych, kłutych, szarpanych, kąsanych oraz zatruciach oraz ćwiczenia z tamowania krwotoków
- bezpiecznego transportu poszkodowanego
- resuscytacja krążeniowo oddechowa osoby dorosłej oraz niemowlęcia i małego dziecka przy użyciu
- postępowanie podczas zawału, udaru, pomoc osobom z cukrzycą oraz w przypadku szoku anafilaktycznego
- postępowanie podczas wypadków samochodowych.
Program szkolenia dostosowany jest do potrzeb Zleceniodawcy!
Środki dydaktyczne:
Zajęcia w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oparte są głównie na części praktycznej, w której wykorzystane są następujące pomoce do przeprowadzania ćwiczeń:- Najnowszej generacji interaktywny fantom osoby dorosłej do nauki RKO z wizualizacją krążenia i przepływu krwi do mózgu z użyciem technologii LED. Wykorzystuje on zaawansowane wbudowane czujniki do wykrywania i analizowania skuteczności resuscytacji. Czujniki te są ustawione na wartość domyślną, aby monitorować efektywność uciśnięć zgodne z aktualnymi wytycznymi RKO.
- Interaktywny fantom małego dziecka z akcesoriami do ćwiczenia ratunkowego
w przypadku zadławienia. Pozwala na realistyczną naukę podstawowych czynności, ponieważ odzwierciedla wielkość i fizjonomię dziecka. - Treningowy defibrylator AED z funkcjami przeprowadzenia kilkunastu różnych scenariuszy wypadkowych.
- Resuscytator z maską i zestawem rurek ustno-gardłowych – do udrożnienia dróg oddechowych.
- Kamizelka Act Fast AntiChokingTrainer – fantom do ćwiczeń w przypadku zadławień.
- Materiały opatrunkowe, maseczki do RKO, rękawiczki jednorazowe, ściereczki do dezynfekcji sprzętu po każdym z uczestników szkolenia.
Na życzenie klienta w szkoleniach możemy wykorzystać GOGLE WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI!
Nasza technologia szkoleniowa to przełomowa metoda, która łączy doświadczenie wirtualnej rzeczywistości z teorią uczenia się. Umożliwia ona wcielenie się w bohatera, który staje w obliczu realnego zagrożenia, natomiast od poprawności i szybkości jego decyzji uwarunkowane będzie to, czy akcja rozwinie się w prawidłowym kierunku.
Co więcej, nie tylko osoba używająca gogli bierze czynny udział w akcji radzenia sobie z sytuacjami niebezpiecznymi. Dzięki możliwości odtwarzania na projektorze obrazu, który widzi osoba szkolona w goglach, wspólnie możemy przeżywać i komentować podejmowane decyzje.
Jak więc widać, nasze szkolenia, wzbogacone o technologię VR mają duży wpływ na rozwój i umiejętności radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach. Szczególnie kiedy martwimy się że nie będziemy w stanie przedłożyć wiedzy teoretycznej na praktykę.