Nowy wymiar szkoleń – gogle wirtualnej rzeczywistości

gogle VR zdjęcie utworzone przez rawpixel.com – pl.freepik.com

Rzeczywistość wirtualna (ang. virtual reality, w skrócie: VR) to stworzony komputerowo, trójwymiarowy obraz. Virtual reality opiera się zarówno na elementach świata realnego, jak i  fikcyjnego.

Wirtualną rzeczywistość najczęściej możemy spotkać w rozrywce, prezentując filmy 360° czy jako akcesoria do gier video. Dzięki technologii VR możemy nie tylko grać w grę, widząc wirtualny świat na ekranie, ale praktycznie stać się jego częścią. Warto podkreślić że ta technologia ma za zadanie wywoływać u ludzi naturalne i realne doznania.

W ostatnich czasach Virtual reality znajduje swoje zastosowanie także w  m.in. w medycynie, sztuce, architekturze czy branży szkoleniowej.

Wirtualna rzeczywistość w szkoleniach.

VR jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy realizacja części praktycznej szkolenia w rzeczywistości mogłaby być niezwykle droga lub szczególnie niebezpieczna. Wykorzystuje się ją np. do szkolenia przyszłych pilotów, prowadzenia zajęć z chirurgii na studiach medycznych czy w udzielaniu I pomocy przedmedycznej. Dzięki temu mamy możliwość uzyskania cennego doświadczenia w bezpiecznym świecie wirtualnym.

Szkolenia BHP w dzisiejszych czasach często przeprowadzane są bardzo szybko i w rezultacie nie zawsze są efektowne. W roku 2020 firma Consultrix postawiła na najnowsze rozwiązania technologiczne w branży szkoleń specjalistycznych i BHP i urozmaiciła szkolenia o segment części praktycznych w Wirtualnej rzeczywistości.

Sprawdź aktualną ofertę szkoleń z wykorzystaniem najnowszej technologii VR

szkolenia w VR zdjęcie utworzone przez wavebreakmedia_micro – pl.freepik.com

Nasza technologia szkoleniowa to przełomowa metoda, która łączy doświadczenie wirtualnej rzeczywistości z teorią uczenia się. Umożliwia ona wcielenie się w bohatera, który staje w obliczu realnego zagrożenia, natomiast od poprawności i szybkości jego decyzji uwarunkowane będzie to, czy akcja rozwinie się w prawidłowym kierunku.

Dzięki temu nasze szkolenia:

  • są atrakcyjne, nowoczesne i skuteczne,
  • symulują trudne warunki pracy dzięki czemu możemy przetestować jak pracownicy zachowują się w sytuacjach kryzysowych,
  • dzięki symulacjom możemy podjąć odpowiednie kroki, które w przyszłości pomogą zminimalizować ryzyko błędnie podjętych decyzji,
  • dają możliwość odizolowania się od świata zewnętrznego  i znalezienia się w sytuacji bezpośredniego kontaktu z zagrożeniem.
  • są świetną zabawą i na długo pozostają w pamięci.

Co więcej, nie tylko osoba używająca gogli bierze czynny udział w akcji radzenia sobie z sytuacjami niebezpiecznymi. Dzięki możliwości odtwarzania na projektorze obrazu, który widzi osoba szkolona w goglach, wspólnie możemy przeżywać i komentować podejmowane decyzje.

Jak więc widać, nasze szkolenia, wzbogacone o technologię VR mają duży wpływ na rozwój i umiejętności radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach. Szczególnie kiedy martwimy się że nie będziemy w stanie przedłożyć wiedzy teoretycznej na praktykę.

Dowiedz się więcej o szkoleniach, w których stosujemy praktykę w rzeczywistości wirtualnej VR:

 

Zapoznaj się z naszymi zasadami bezpieczeństwa w dobie pandemii.

25 stycznia 2021|