Interaktywne fantomy medyczne do RKO

I pomoc przedmedyczna
Każdy, kto zastanawia się nad kwestią pierwszej pomocy na pewno zgodzi się, że nic nie równa się z dobrze przeprowadzoną praktyką. Praktyczne ćwiczenia są skuteczniejsze niż nie jedna teoria nawet ta najlepiej wyłożona. To właśnie dla tego na szkoleniach z I pomocy przedmedycznej stawiamy przede wszystkim na praktykę.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że żadne szkolenie z I pomocy, nie może się odbyć bez fantomów do RKO (resuscytacji krążeniowo-oddechowej). Resuscytacja krążeniowo oddechowa to czynność, której znajomość może pomóc uratować komuś życie.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli: od tych zapewniających podstawowe funkcjonalności, aż po zaawansowane fantomy treningowe. Współczesne modele fantomów wykonywane są z lepszych jakościowo materiałów i mają zdolność przekazywania większej ilości informacji zwrotnych. Jest to niezwykle ważne, ponieważ na bieżąco można przeanalizować z kursantem jego mocne i słabe strony, porównać z innymi czy sprawdzić postępy względem wcześniejszych sesji. Firma COPiB Consultrix wraz z rozwojem najnowszych technologii zaopatrzyła się w najnowszej generacji fantom do ćwiczeń z udzielania RKO.

Sprawdź najbliższe terminy szkoleń z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i obsługi AED.

Fantom osoby dorosłej do RKO z wizualizacją krążenia LED

Fantom do RKO Brayden

Brayden to pierwszy fantom interaktywny do nauki RKO z wizualizacją krążenia i przepływu krwi do mózgu z użyciem technologii LED. Wykorzystuje on zaawansowane wbudowane czujniki do wykrywania i analizowania skuteczności resuscytacji. Czujniki te są ustawione na wartość domyślną, aby monitorować efektywność uciśnięć zgodne z aktualnymi wytycznymi RKO. To, co dodatkowo wyróżnia ten fantom, to wskaźniki wyjątkowo czułe na niepoprawne i niedokładne uciskanie klatki piersiowej.

Fantom do RKO BraydenZastosowane w manekinie Brayden wskaźniki obrazują efekty jakie daje prawidłowo prowadzona resuscytacja:

  • przepływ krwi z serca do mózgu (fala świetlna na tętnicach szyjnych)
  • z serca do naczyń obwodowych (fala świetlna na tętnicach podobojczykowych)
  • zaopatrzenie mózgu w tlen (podświetlenie czoła manekina)

Dzięki realistycznej informacji zwrotnej nasz interaktywny fantom pozwala kursantowi zrozumieć istotę RKO.

Fantom niemowlęcia – Baby Anne

Fantom niemowlęcia do RKO Baby Anne
Dzięki manekinowi Baby Anne można ćwiczyć nie tylko RKO niemowląt ale również techniki usuwania ciała obcego z dróg oddechowych. Pozwala on na realistyczną naukę podstawowych czynności ponieważ odzwierciedla wielkość i fizjonomię dziecka. Fantom interaktywny do RKO Anne pomaga nie tylko w nauce zaawansowanych zabiegów resuscytacji u dzieci ale umożliwia też naukę wstępnej oceny zagrożenia, udrożniania dróg oddechowych i defibrylacji.

Fantom niemowlęcia do RKO Baby Anne

Zdjęcie utworzone przez prostooleh – pl.freepik.com

Dzięki fantomom interaktywnym używanym podczas kursu I pomocy przedmedycznej w firmie Consultrix :

  •  pozbędziesz się obaw przed podjęciem udzielania pierwszej pomocy oraz zdobędziesz podstawową wiedzę na temat jej udzielania;
  • nauczysz się konstruktywnego radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa i życia noworodków, niemowląt, dzieci i osób dorosłych;
  • podniesiesz kompetencję i umiejętności;
  • wzrost wiedzy i umiejętności dzieci i młodzieży.

Dowiedz się więcej o innych specjalistycznych sprzętach wykorzystywanych w naszych szkoleniach:

 

Nie zwlekaj, zapisz się już dziś!

 

 

20 stycznia 2021|